2017-02-07 17:56:19

ZAPLANUJ SWOJĄ ZMIANĘ ZAWODOWĄ NA 2017 R. – ZRÓB PLAN DZIAŁANIA Cz. 2

 

Dzisiaj proponuję Ci rozpisać działania do Twoich celów szczegółowych.

Nie wystarczy wyznaczyć sobie cel zawodowy, żeby go osiągnąć. Trzeba zrobić plan działania i go konsekwentnie realizować.

Podam Ci przykład rozpisanego celu i działań, które możesz podjąć, aby ten cel osiągnąć.

Cel główny:  Jest 01.12.2017, a ja zmieniłam zawód i pracuję na etacie jako trener personalny.

Przy czym założenie jest takie, że aktywność fizyczna w różnych formach oraz zdrowy tryb życia są już Twoją pasją, tym, co robisz na co dzień i na tym chciałabyś oprzeć swoją przyszłą pracę.

 

Cele szczegółowe i przykłady działań:

1.Uzupełnić wiedzę z dietetyki na kursie X do 30.06.2017 r.

Działania:

- znaleźć odpowiedni kurs z dietetyki do 15.01.

- podjąć decyzję o zapisaniu się na kurs i wpłacić zaliczkę do 25.01.

- zrobić kurs w terminie 01.02.- 30.06.

2.Zdobyć praktykę jako trener personalny z pierwszymi dziesięcioma klientami od 01.04 do 30.09.2017 r. Samodzielnie i/lub we współpracy z ośrodkami fitness.

Działania:

- ustalić dni i godziny w tygodniu, które mogę wykorzystać na dodatkowa pracę z klientami

- ustalić symboliczną stawkę za godzinę mojej pracy z klientem (przy założeniu, że się uczysz) i określić usługę, jaką świadczę (co wchodzi w jej zakres)

- wypisać pomysły na miejsca, gdzie mogę realizować taką usługę, np. u mnie w domu, u klienta w domu, na siłowni X, na świeżym powietrzu w parku Y

- wypisać pomysły na to, kto może być moim klientem  np. kobiety-mamy 30-40 lat oraz gdzie mogę je znaleźć, w jakich miejscach w świecie rzeczywistym i w sieci

- napisać notkę informacyjną z tym, kim jestem, co robię i komu proponuję trening personalny (informujesz przy tym o symbolicznych stawkach, np. 10 zł/h, bo przyuczasz się do zawodu)

- znaleźć potencjalnych klientów wśród rodziny, znajomych oraz ich znajomych; ogłosić, podzwonić, wysłać informację do znajomych na Facebooku, poprzez e-mail etc.

- znaleźć potencjalnych klientów w różnych miejscach, do których chodzą, np. poprzez powieszenie ulotki/plakatu lub danie ogłoszenia na różnych grupach na Facebooku, np. w naszej grupie Spełnij Się Zawodowo

- po wstępnej praktyce 10 klientów poszukać pracy na część etatu w klubie fitness itp.

3.Zdobyć pracę etatową jako trener personalny 1.10 - 01.12.

Działania:

- dopisać w CV moją dotychczasową praktykę jako trener personalny – freelancer (to jest Twoje doświadczenie zawodowe, więc koniecznie wpisz je do swojego CV)

- wypisać listę miejsc potencjalnych pracodawców

- przejść się do tych miejsc i popytać o możliwości pracy, ewentualnie zostawić swoje CV (zacznij od klubów fitness, do których sama już chodziłaś jako klientka; tam Cię już znają)

- wysłać CV do odpowiednich osób zajmujących się rekrutacją u potencjalnych pracodawców; nawet jeśli nie prowadzą teraz rekrutacji, to na przyszłość

- poszukać ofert, np. na pracuj.pl i wysłać CV

- poinformować rodzinę i znajomych o tym, że szukam pracy; popytać, czy nie znają osób z branży, które mogą mi pomóc itp.

To są tylko przykładowe działania, które można podjąć. Ważne, aby taką listę działań stworzyć i nadać terminy tym działaniom. Następnie starać się dotrzymać tych terminów oraz dostosowywać swój plan, jeśli jest taka potrzeba.

PRAKTYKA

Teraz Twoja kolej na zaplanowanie swoich działań. Jeśli masz już swój cel główny i cele szczegółowe, Twoim zadaniem jest rozpisanie działań do każdego celu szczegółowego.

Do dzieła!


Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach