2017-10-02 16:38:24

ZADBAJ O SIEBIE I SWOJĄ RÓWNOWAGĘ W ZMIANIE ZAWODOWEJ

 

Kiedy ostatnio pozwoliłaś sobie na relaks, byłaś u kosmetyczki, zrobiłaś sobie długą gorącą kąpiel, wyspałaś się? Kiedy zrobiłaś coś tylko dla siebie? Jeśli dłużej niż miesiąc temu, to może już czas, aby znaleźć chwile dla siebie?

Pamiętam moją zmianę zawodową kilka lat temu; łączenie obowiązków domowych i życia rodzinnego z ówczesną pracą i z moim rozwojem zawodowym/zmianą. Był taki okres, kiedy nie dbałam dostatecznie o potrzeby mojego ciała: nie jadłam regularnie, nie wysypiałam się, nie odpoczywałam, nie robiłam rzeczy, które sprawiają mi radość, bo „nie miałam czasu na takie pierdoły”. Skończyło się to moim wyczerpaniem. Przez kilka miesięcy nie miałam na nic siły ani ochoty, a do tego częściej chorowałam. Od tamtego czasu znam swoje granice i wiem, że zaniedbywanie potrzeb mojego ciała kończy się Źle.

Kiedy jesteś ciągle w pędzie, jesteś ciągle zmęczona, to może być sygnał dla Ciebie, że zaniedbujesz potrzeby swojego ciała, że nie dajesz mu odpocząć i naładować baterii. Mogą być też inne tego przyczyny, ale z tą spotykam się u kobiet najczęściej.

Ciało to Twój motor napędowy. Każdy silnik potrzebuje oleju. Jeśli go nie będziesz regularnie uzupełniać, to zatrzesz silnik i nigdzie dalej nie pojedziesz. Innymi słowy, kiedy nie masz energii życiowej, ale nadal pędzisz 120 km/h, to Twoje ciało w pewnym momencie odmówi posłuszeństwa i się rozchoruje. Po prostu Twój mózg zafunduje Ci chorobę na 2 tygodnie albo przewlekłą, abyś w końcu odpoczęła i odzyskała siły witalne.

Możesz to zmienić. Jednak aby to zrobić, najpierw potrzebujesz zmienić swoje podejście na „Potrzeby mojego ciała są ważne.”.

ĆWICZENIE dla Ciebie

Znajdź 20 min czasu dla siebie i napisz odpowiedzi na pytania:

  1. Czy moje wyczerpanie wynika z zaniedbania potrzeb mojego ciała?
  2. Czego mi teraz brakuje do tego, aby poczuć się dobrze w swoim ciele?
  3. Co daje mi energię do życia/jak ładuję swoje baterie, a na co teraz nie znajduję czasu?

Znajdź ten czas dla siebie, chociaż 30-40 min czasu trzy razy w tygodniu na to, co daje Ci energię i dobre samopoczucie.


Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach