2017-08-24 14:31:34

TWOJE POTRZEBY SĄ WAŻNE

 

Czy wiesz, że Twoje potrzeby są Ważne?

A może masz takie poczucie, że żyjesz bardziej dla innych, niż dla siebie? Dla swoich rodziców, których oczekiwania spełniasz, dla swojej rodziny: męża, partnera, dzieci, a także dla swoich przyjaciół, dla których jesteś na każde zawołanie? Dla swojego pracodawcy, bo min. 10 h dziennie spędzasz w pracy? Zastanów się przez chwilę, ile czasu w ciągu dnia spędzasz na robieniu czegoś dla siebie, a ile dla innych?

Czy znajdujesz czas, aby realizować swoje potrzeby? Czy może najpierw prasujesz koszule dla męża, gotujesz obiad, sprzątasz mieszkanie, a kiedy przychodzi czas dla Ciebie późnym wieczorem, to wszystko, co możesz zrobić, to położyć się spać?

Jeśli tak jest, to chcę Cię zachęcić do tego, abyś pozwoliła sobie pomyśleć „Moje potrzeby są ważne”.

Kiedy zaczniesz tak myśleć, to zaczniesz robić rzeczy również dla siebie, będziesz bardziej o siebie dbać i w rezultacie będziesz postępować bardziej w zgodzie ze sobą.

PRAKTYKA

A teraz ćwiczenie pisemne dla Ciebie.

Zapisz sobie na kartce albo w Wordzie stwierdzenie „Moje potrzeby są ważne” .

Następnie znajdź i zapisz 3 sytuacje w swoim życiu osobistym oraz 3 w życiu zawodowym, które temu stwierdzeniu zaprzeczają. W jakich sytuacjach, tak nie myślisz i spychasz swoje potrzeby na dalszy plan? Kiedy żyłujesz się dla innych, ponad swoje siły? Zapisz konkretne przykłady takich sytuacji.

Dalej zastanów się, jak by postąpiła w tych sytuacjach osoba, która myślałaby „Moje potrzeby są ważne”. Co by taka osoba powiedziała, czy zrobiła, jak się zachowała. Zapisz swoje pomysły i przemyślenia.

I w końcu, wybierz jedną sytuację w życiu osobistym oraz jedną w pracy, w których chciałabyś postąpić inaczej, niż osoba, która myśli „Moje potrzeby są ważne”.

Twoim zadaniem w ciągu następnego tygodnia jest po pierwsze przywoływać codziennie myśl „Moje potrzeby są ważne”. Po drugie podejmij próbę zachowania się inaczej w wybranych przez Ciebie sytuacjach. Daj sobie prawo do tego, aby być w zgodzie z tym, czego Ty potrzebujesz. Dlatego, że jeśli Ty będziesz szczęśliwa, to będziesz mogła dzielić się tym szczęściem i dobrem z innymi ludźmi. 


Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach