2017-07-14 16:40:20

TWOJA WIARA W SIEBIE ZALEŻY OD TWOJEGO POSTRZEGANIA SIEBIE I OTOCZENIA

Podzielę się z Tobą dzisiaj moim osobistym doświadczeniem budowania swojej wiary w siebie. Jednak najpierw zadam Ci trzy pytania:

  1. W jaki sposób postrzegasz siebie raczej pozytywnie, czy negatywnie?
  2. Czy masz wiarę w ludzi i zaufanie do świata, czy raczej jesteś nieufna?
  3. Czy często robisz, to czego się obawiasz, czy wolisz trzymać się bezpiecznych, utartych ścieżek?

Z mojego doświadczenia, nasza wiara w siebie zależy od kilku rzeczy.

Po pierwsze od tego, jak siebie postrzegamy. Czy widzimy swoje zalety i mocne strony, wartość, jaką dajemy innym ludziom, czy raczej widzimy siebie przez pryzmat swoich słabości. Im bardziej pozytywny obraz siebie masz, tym większa jest Twoja wiara w siebie.

Po drugie, im większe masz zaufanie do ludzi i do świata, wierzysz, że Ci sprzyjają, tym więcej od ludzi i od świata dostajesz. Innymi słowy, im bardziej pozytywny jest Twój obraz siebie i otaczającego Cię świata, tym większa jest Twoja wiara w siebie i w Twoje możliwości.

Ludzie są bardzo ważni w zmianie zawodowej. Dlatego dobrze, abyś otaczała się osobami, które będą Cię wspierać w zmianie, a nie ściągać Cię w dół. Wiara innych ludzi w Ciebie jest bardzo pomocna.

Po trzecie, im więcej robisz rzeczy, których się obawiasz w życiu, tym jesteś bardziej odważna i rośnie Twoje poczucie sprawczości. Udowadniasz sobie wtedy, że potrafisz. Nie musisz rzucać się od razu na głęboką wodę, ale możesz podejmować różne działania metodą małych kroczków.

Dlatego, to co sama musiałam zrobić/nauczyć się, aby teraz mieć silną wiarę w siebie i nie poddać się w mojej zmianie zawodowej, a następnie w wymagających dwóch pierwszych latach prowadzenia własnej działalności, to poznać moją wewnętrzną wartość, nabrać zaufania do ludzi i do świata, poczuć wdzięczność każdego dnia, za dobro w moim życiu i robić sporo rzeczy w mojej zmianie, które nie były dla mnie komfortowe, ale po których czułam się coraz silniejsza i odważniejsza.

 

Dlatego, polecam i Tobie ćwiczyć pozytywne podejście do siebie, do ludzi, do świata i podejmować działania, pomimo tego, że się boisz.


Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach