2017-10-02 17:01:34

SUKIENKA Z WYPRZEDAŻY, CZYLI DOCEŃ TO, CO MASZ

 

W zeszły weekend byłam na przyjęciu w gronie 10 kobiet. Szykowałyśmy się razem do wieczornego wyjścia. Efekt był piorunujący, nie mogłam się napatrzeć na dziewczyny. Wszystkie byłyśmy pięknie umalowane, w sukienkach, na obcasach. Pomyślałam „Dobrze jest poczuć się jak Kobieta, nie żona, nie matka, nie pracownica czy bizneswoman, tylko jak Kobieta.” Wszystko byłoby super, gdyby dziewczyny nie narzekały na to, jak wyglądają - a to buty nie z najnowszej kolekcji, a to figura nie taka, a to odrosty na włosach.

Kiedy mówię do jakiejś znajomej „Ładną masz sukienkę, bluzkę itp.”, w 90% przypadków odpowie ”To z wyprzedaży.” albo „A, to staroć, kupiłam ją kilka lat temu.” itp. Zamiast odpowiedzieć „Dziękuję, miło to słyszeć.”.

Rozumiem to, bo wiem z czego to wynika i sama tak kiedyś postępowałam. Jednak wiem też, że można inaczej. Można nauczyć się nie być przesadnie skromną czy krytyczną i docenić to, co mam i jaka jestem.

Taka postawa braku akceptacji przenosi się na całe nasze życie. Jeśli nie jesteśmy zadowolone z siebie, to nie będziemy też nigdy do końca zadowolone z naszej rodziny, z partnera/męża, z dziecka, z naszej pracy. Jeśli nie zaakceptujemy siebie, nie będziemy do końca szczęśliwe.

Nie istnieje ktoś taki jak idealna kobieta, nie ma idealnego życia, idealnej rodziny, nawet praca oparta na pasji nie będzie idealna. Zawsze będą skazy, niedociągnięcia, różnice, trudności, wyzwania itd.

Nie mówię, że nie mamy dążyć do ideału. Wręcz przeciwnie, jeśli nie podoba Ci się życie, jakie prowadzisz, to możesz je zmienić. Jeśli Twoja praca jest dla Ciebie utrapieniem, możesz ją zmienić na lepszą, lepiej płatną, bardziej właściwą dla Ciebie. Masz tę Moc, jeśli tylko ją w sobie znajdziesz.

Jednak zmiana zaczyna się od akceptacji tego, co jest, kim jesteś, jaka jesteś, Twojego życia, Twojej pracy, od docenienia siebie i tego, co już osiągnęłaś w życiu.

Jeśli tego nie zrobisz, nigdy nie będziesz szczęśliwa, bo zawsze będzie coś nie tak, jak to w życiu. Nawet jeśli dzisiaj 2 rzeczy na 10 w Twojej pracy Ci się nie udadzą, zaakceptuj, że tak jest, daj sobie prawo do błędu i wyciągnij z tego wnioski na przyszłość. Następnie, doceń te pozostałe 8 rzeczy, które zrobiłaś świetnie!

Kiedy przyjaciółka albo znajomy mówi: „Masz piękne buty.”, spróbuj odpowiedzieć tylko „Dziękuję.”. Nic więcej.

Kiedy szef chwali Cię w pracy, zamiast zmieniać temat, powiedz „Cieszę się, że doceniasz moją pracę. Możesz to robić częściej.” :)


Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach