2017-10-02 16:33:59

SILNA WOLA W ZMIANIE

„No chodź z nami.” zachęcają znajome. Mamy taki zwyczaj z dziewczynami, że po zajęciach jogi kundalini w środy rano idziemy zjeść drugie śniadanie tudzież wczesny obiad. Jednak są takie tygodnie jak ten, kiedy ilość pracy i innych zajęć mi na to nie pozwala. Ale jak tu odmówić? „Bądź asertywna, pilnuj swoich priorytetów.” powtarzam sobie i zazwyczaj to działa, ale nie zawsze.

Trzeba mieć naprawdę silną wolę, aby zamiast zrobienia sobie przyjemności, skupić się na tym, co jest teraz naszym priorytetem. Kiedy robiłam swoją zmianę zawodową, też musiałam znaleźć na to czas i wolę. Silna wola jest jak mięsień, jeśli jej nie ćwiczymy, to słabnie. Jeśli nie robimy tego, co jest naszym priorytetem, a zamiast tego robimy inne, pożerające nasz cenny czas, mało istotne rzeczy, to zmiana się nie zadzieje.

Od momentu, kiedy zaczęłam poszukiwania mojej ścieżki zawodowej 7 lat temu, musiałam ćwiczyć silną wolę. Tyle jest rzeczy przyjemniejszych albo obowiązków, które trzeba zrobić na co dzień. Jak tu być twardą i nie ulegać pokusom tudzież temu, że wszystko w domu musi być na tip-top, a zamiast tego cześć czasu wygospodarować na działanie w kierunku zmiany?

Przede wszystkim wszystko w swoim tempie. Każdy ma inną sytuację i swoje tempo zmiany. Każdy ma jakąś ilość czasu w tygodniu, którą może przeznaczyć na swój rozwój zawodowy, poznawanie siebie, budowanie swojej kariery, zdobywanie wiedzy i doświadczenia do nowego zawodu, uczenia się, jak być przedsiębiorcą itd.

To, co też zrobiłam w pewnym momencie i co polecam Ci zrobić, to wypisanie swoich priorytetów na teraz oraz rezygnacja z tego, co Ci jest teraz niepotrzebne i na czym Ci nie zależy.

Mówi się, że można mieć wszystko, można zjeść ciasto i mieć ciastko. Myślę, że można, ale poprzez świadome stawianie sobie priorytetów i pogodzenie się z faktem, że jakaś sfera naszego życia może zostać nieco zaniedbana, aby inne mogły się rozwinąć. Pytanie, co jest Twoim priorytetem 1, 2 i 3 na kolejne miesiące?

  1. Rodzina
  2. Moja obecna praca
  3. Moje zdrowie
  4. Moje małżeństwo
  5. Przyjaciele
  6. Mój rozwój zawodowy

Podziel się swoją perspektywą pod tym postem.

 


Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach