2017-01-19 14:51:48

JAKIE DZIAŁANIA MOŻESZ PODEJMOWAĆ NA RÓŻNYCH ETAPACH ZMIANY ZAWODOWEJ?

 

Żeby zmienić pracę, zawód, lub założyć własną działalność, należy najpierw odnaleźć właściwy dla Ciebie kierunek zawodowy. Aby to zrobić, musisz poznać siebie, to, kim jesteś i czego chcesz. Niestety, nie ma drogi na skróty, tylko przez Twój własny rozwój.

 

Na etapie poszukiwań Twojego kierunku zawodowego możesz podjąć następujące działania w zakresie poznawania siebie – próbuj różnych rzeczy, które Cię ciekawią, idź za swoimi zainteresowaniami, rozwijaj swoje hobby i pasje, zmieniaj stanowiska pracy, obserwuj, co bardziej lubisz robić, a co mniej, do czego masz dryg i naturalne talenty, a do czego się nie nadajesz i to jest OK. Odnajdź to, co Cię fascynuje i sprawia Ci radość: zainteresowania, hobby, pasje, a kiedy już to znajdziesz, rozwijaj to i bądź w tym coraz lepsza. Poznaj swoje mocne strony i to, do czego masz naturalne predyspozycje oraz poznaj to, w czym jesteś dobra. To Cię wzmocni i da Ci większą wiarę w siebie. Pracuj też nad sobą i swoimi przekonaniami, które mogą Cię blokować przed zmianą.

 

Kiedy masz już swoje pasje, wiesz, w czym jesteś dobra, to kolejnym etapem jest przekucie tego w pomysł na Twój kierunek zawodowy (zawód lub biznes), który da Ci korzyści finansowe. To jest temat, w którym się specjalizuję i to, w czym pomagam kobietom. Dlatego w tej grupie znajdziesz wiele wskazówek na ten temat, np. w poście, który pojawi się na grupie w ten czwartek.

 

Kiedy masz już pomysł na swój nowy zawód, opierający się na Twoim potencjale, kolejnym etapem jest stworzenie planu działania i podjęcie działań, które doprowadzą Cię do Twojego nowego zawodu, czy na etacie, czy we własnej działalności, np. uzupełnienie kompetencji przydatnych do nowego zawodu, czyli wiedzy (przez kursy, szkolenia, szkoły, lektury) oraz zdobywanie praktyki. To jest etap, który będzie wymagał od Ciebie czasu, energii i wytrwałości, co wiem z własnego doświadczenia zmiany zawodowej. Polecam na tym etapie budować swoją motywację, poprzez m.in. określenie i zapisanie sobie Twojego celu głównego i korzyści wynikających dla Ciebie z tej zmiany.

 

Jeśli idziesz w kierunku własnej działalności, to masz jeszcze przed sobą dodatkowy etap – zdobycia wiedzy z zakresu prowadzenia własnego biznesu. To jest twarda wiedza, której nie znajdziesz w tej grupie. Jest wiele innych grup, które uczą, jak robić własny biznes, kiedy już masz wykrystalizowany pomysł na siebie. Ta wiedza będzie Ci niezbędna, więc zainwestuj w nią.

Na wszystkich tych etapach polecam Ci również pracę nad poczuciem własnej wartości i wiarą w siebie, która jest bardzo ważna, aby wytrwać w tej zmianie, która jest zmianą długofalową, jak się już zapewne domyślasz lub tego doświadczasz.

 

PRAKTYKA

Odpowiedz sobie na pytania:

  1. Na jakim etapie zmiany zawodowej jestem?
  2. Jakie działania mogę podjąć na tym etapie zmiany? Zrób listę działań.
  3. Zrób swój plan działania z terminami na najbliższe 3 miesiące.

Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach