2017-10-02 16:57:51

JAK ZNALEŹĆ GŁOS INTUICJI W POSZUKIWANIACH SWOJEJ ŚCIEŻKI ZAWODOWEJ?

 

Jedno z najtrudniejszych wyzwań w poszukiwaniach właściwej dla nas ścieżki zawodowej jest skontaktowanie się z naszą intuicją, wewnętrznym głosem naszego serca. Jest to potrzebne, bo rozum/umysł nie odpowie Ci na wszystkie pytania. Aby to zrobić, polecam Ci znaleźć dla siebie takie chwile w ciągu dnia, w których się wyciszasz. Przestajesz działać, zatrzymujesz gonitwę myśli.

Mnie najłatwiej jest to zrobić podczas jogi i medytacji, które uprawiam regularnie. A także od rana, kiedy po przebudzeniu leżę jeszcze w łóżku.

Te chwile są mi potrzebne, aby się zrelaksować oraz wysłuchać podpowiedzi intuicji na najbardziej nurtujące mnie pytania.

Może zadajesz sobie teraz pytania takie jak: Co dalej? Czego chcę dla siebie w życiu i w pracy? Czy na pewno to jest właściwa droga, praca, miejsce, relacja etc.? Jak to zrobić? Czy dokonuję właściwego wyboru?

Aby Ci to ułatwić, chciałabym się z Tobą podzielić pewnym ćwiczeniem, które ułatwia mi kontakt ze sobą i moim głosem serca.

ĆWICZENIE

Żyjemy w pędzie, otoczeni innymi ludźmi, w pracy, w domu, gdziekolwiek pójdziemy. Inne osoby mogą być dla nas inspirujące i pomocne. Jednak, żeby znaleźć w naszym wnętrzu jakąkolwiek odpowiedź, musisz dać sobie w ciągu dnia chwilę spokoju i samotności, w której będziesz mogła poukładać swoje myśli, emocje, w której odnajdziesz siebie. Jedna chwila, chociażby 15 min dziennie, tylko dla Ciebie, bez nikogo, bez telewizji ani radia czy gazety, internetu.

Znajdź chwilę ciszy i spokoju tylko dla siebie. Połóż się wygodnie na łóżku albo usiądź na fotelu i zamknij oczy. Możesz włączyć relaksacyjną muzykę w tle, jeśli lubisz. Daj sobie 5 min na rozluźnienie. Po czym zadaj sobie pytanie, które najbardziej Cię teraz nurtuje i daj sobie 10-15 min. Niech Twoje myśli płyną, obserwuj to, co do Ciebie przychodzi.

Po 10 min otwórz oczy i zacznij pisać to, co przyszło do Ciebie w trakcie tego ćwiczenia. Zapisz swoje myśli, emocje oraz wnioski dla siebie po tym ćwiczeniu.

Rób to ćwiczenie trzy razy w tygodniu przez 15 min przez okres czterech tygodni. Po tym czasie możesz dojść do odpowiedzi na Twoje pytania.

To jest jedna z wielu metod kontaktu ze swoją intuicją. A jakie Ty znasz metody?


Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach