2017-10-02 17:27:38

JAK PRZETRWAĆ ZMIANĘ W CHWILACH SŁABOŚCI?

 

Czy kiedy stoisz przed nowym wyzwaniem zawodowym, to myślisz sobie czasem „O kurcze, nie dam rady!” i chcesz uciec, gdzie pieprz rośnie? Nie jesteś w tym sama. Ja tak miałam i mają tak wszystkie kobiety, które przechodzą swoje zmiany zawodowe.

99% kobiet w zmianie, które znam i z którymi pracuję, przeżywa na co dzień to, co Ty. Wątpliwości, niepewność, wszystko to, co jest naszym wspólnym doświadczeniem osób poszukujących i które są już w zmianie zawodowej. Mówię naszym, bo choć mam już swoją zmianę zawodową za sobą, to prowadząc własną działalność jako coach, czuję, jakbym była w ciągłej zmianie i co jakiś czas ta niepewność powraca. Tylko mam już sposoby, jak sobie z nią radzić.

Jednym z moich sposobów jest przypomnienie sobie w chwilach słabości, jaką jestem wspaniałą kobietą i dlaczego. Przypominam sobie moje mocne strony, to, co potrafię, moje sukcesy mniejsze i większe, moją drogę , którą już przeszłam w życiu. Jeszcze 7 lat temu myślałam o sobie przeciwnie, dlatego nie mówię tego z pychy, tylko po to, aby się wzmocnić, kiedy tego potrzebuję, kiedy czuję się słaba.

Innym sposobem jest otaczanie się ludźmi, którzy mnie rozumieją, a nawet jeśli nie do końca rozumieją to, co robię, jak np. mój ociec, to i tak mnie w tym wspierają. Otaczanie się ludźmi, którzy przechodzą podobną drogę, co ja albo już ją przeszli, albo po prostu akceptują mnie taką, jaką jestem, jak mój mąż. Jestem im wszystkim wdzięczna.

Ostatni sposób to po prostu zrobienie tego, czego się boję. „Działaj pomimo lęku, ale małymi krokami.” to moje motto, które również powtarzam w słabszych chwilach, kiedy stoję przed kolejnym wyzwaniem. Z pozytywnym nastawieniem możesz dokonać swojego cudu.

Jakie Ty masz sposoby na dodanie sobie wiary i odwagi?


Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach