2017-01-19 14:30:53

JAK PRACOWAĆ NAD WIARĄ W SIEBIE?

 

Wiara w siebie i w powodzenie Twoich zamierzeń czy w osiągnięcie Twojego celu, jest paliwem, które pozwala Ci na pójście do przodu (podobnie jak pasja). Jeśli wierzysz i powtarzasz sobie „Dam radę, potrafię to zrobić”, to dajesz sobie szanse na sukces. Jeśli z kolei myślisz „Nie dam rady, nie nadaję się”, to dajesz sobie szansę na porażkę. Wiara jest jednym z fundamentów mentalnych zmiany zawodowej. Aby zbudować w sobie wiarę, musisz zbudować siebie, czyli dowiedzieć się, w czym jesteś dobra, co już potrafisz, docenić swoje doświadczenie życiowe i zawodowe, uświadomić swoje wartości, znaleźć swoje talenty i poznać swoje pasje. Wiarę buduje się poprzez poznanie siebie i w ten sposób budowanie poczucia własnej wartości. Jest mnóstwo podejść i narzędzi do pracy nad poczuciem własnej wartości, które jest potrzebne w zmianie zawodowej (do samodzielnej pracy polecam książkę „10 prostych sposobów na poczucie własnej wartości” Glenn R. Schiraldi). Ja też wykorzystuje do pracy z moimi klientkami wiele różnych metod. Jednak tym, co jest kluczowe w indywidualnej pracy coachingowej i co ma ogromne przełożenie na efekty pracy nad poczuciem własnej wartości, jest to, że ja wierzę we wspaniałą kobietę, z którą pracuję.

Wiem, jak duży wpływ ma to, że mamy przy sobie chociaż jedną osobę, która w nas wierzy i wie, że damy radę; osobę, która nas wspiera i widzi w nas cała wspaniałość i dobro, którego my same nie potrafimy w sobie dostrzec, bo nasz krytyk wewnętrzny nam na to nie pozwala. Tę rolę wspierającą, oprócz coacha, mogą mieć nasi partnerzy, mężowie lub przyjaciele, niektórzy członkowie rodziny. Skorzystaj z ich wsparcia, poproś ich o to, aby pomogli Ci dostrzec, jaką jesteś wspaniałą kobietą.

 

ĆWICZENIE – SESJA FEEDBACK

Zadaj pytania pięciu zaufanym osobom, które znasz od jakiegoś czasu. Mogą odpowiedzieć Ci na te pytania ustnie, lub napisać Ci odpowiedzi np. mailem albo na kartce. Jeśli Ci odpowiedzą ustnie, to koniecznie zapisz sobie ich odpowiedzi. Możesz powiedzieć, że dostałaś takie zadanie od swojego coacha J

 

Pytania:

1. Co widzisz we mnie dobrego?

2. Co cenisz we mnie?

3. Co Ci się we mnie podoba?

4. W czym poprosił(a)byś mnie o pomoc?

 

Kiedy usłyszysz odpowiedzi, to nie oceniaj ich, przyjmij je z wdzięcznością i podziękuj. Zapisz sobie odpowiedzi Twoich rozmówców. To też jest ćwiczenie asertywności.

To ćwiczenie może być dla Ciebie trudne, ale uwierz, że wyniesiesz z niego dużo dobrego dla siebie.


Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach