2017-01-19 15:01:38

JAK ODPOWIEDZIEĆ SOBIE NA PYTANIE: CO CHCĘ W ŻYCIU ROBIĆ ZAWODOWO?

 

Jedno z najtrudniejszych pytań, które sobie zadałam brzmi: Co chcę robić w życiu? Czego tak naprawdę chcę dla siebie zawodowo? Zadawałam je sobie w kółko przez okres roku, dopóki nie znalazłam odpowiedzi. Na to pytanie każdy musi poszukać odpowiedzi w swoim wnętrzu. Ona tam jest, tylko trzeba do niej dotrzeć.

Aby Ci to ułatwić, chciałabym się z Tobą podzielić tym, co mi pomogło odpowiedzieć sobie na to pytanie i co Tobie może pomóc.

  1. Chwile ciszy i spokoju tylko dla siebie

Żyjemy w pędzie, otoczeni innymi ludźmi, w pracy, w domu, gdziekolwiek pójdziemy. Inne osoby mogą być dla nas inspirujące i pomocne. Jednak żeby znaleźć w sobie jakąkolwiek odpowiedź, musisz dać sobie w ciągu dnia chwilę spokoju i samotności, w której będziesz mogła poukładać swoje myśli, emocje, w której odnajdziesz siebie. Jedna chwila, chociażby 15 min dziennie, tylko dla Ciebie, bez nikogo, bez telewizji, ani radia czy gazety, nie wspominając o Internecie. Zadaj sobie to pytanie i…

  1. Zacznij pisać to, co przychodzi Ci do głowy.

Weź kartę i długopis i zapisuj myśli, które Ci przychodzą. Jeśli nie lubisz pisać, to weź dyktafon/komórkę i nagraj swoją odpowiedź na to pytanie. Rób to codziennie przez 15 min, daj sobie dwa tygodnie czasu. Po tym czasie, możesz dojść do wniosków, z których nie zdawałaś sobie wcześniej sprawy. Nie oceniaj tego, co piszesz lub mówisz. Po tygodniu sprawdź co napisałaś albo odsłuchaj to, co powiedziałaś.

  1. Wyciągnij wnioski

Po dwóch tygodniach, albo dłuższej pracy, zrób podsumowanie tego, do czego doszłaś.

Omów swoje wnioski z zaufaną osobą, z przyjaciółką/przyjacielem, która Cię wysłucha i wesprze, ale nie osądzi. Tu nie chodzi o czyjąś zgodę na to, do czego doszłaś. Twoja opinia i to, co czujesz, są najważniejsze. Nikt inny nie musi się z Tobą zgadzać, ani udzielać Ci aprobaty. Dzieląc się Twoimi przemyśleniami z drugą osobą, mówisz na głos to, co dla Ciebie ważne. Wtedy umacniasz to, do czego doszłaś.


Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach