2017-01-19 14:44:12

JAK NABRAĆ ODWAGI DO DZIAŁANIA W ZMIANIE?

 

Często słyszę po moich warsztatach i wykładach, że ich uczestnicy dochodzą do wniosku, że aby odkryć i zmienić swój kierunek zawodowy, muszą zakasać rękawy i zacząć działać, i to często inaczej niż do tej pory. To prawda, jakakolwiek zmiana wymaga działania, a do tego jest potrzebna silna motywacja, paląca potrzeba. Jeśli masz wystarczająco dość swojej dotychczasowej sytuacji zawodowej, podejmiesz działania. Nie czekaj więc na idealny moment na zmianę, on nigdy nie nadejdzie. Zrób plan i zacznij działać w kierunku Twojej zmiany. Jak zmotywować się do działania? Dam Ci kilka wskazówek w środę na fanpage'u.

Działanie w zmianie oznacza wychodzenie ze swojej strefy komfortu, z tego, co znamy i wchodzenie w to, czego nie znamy. Kiedy zaczynałam prowadzić swoje pierwsze warsztaty, nogi się pode mną uginały, cała drżałam ze strachu, że nie wyjdzie tak, jak bym chciała. Jednocześnie wiedziałam już wtedy, że mam w ten sposób pomagać innym. Działały wtedy u mnie strach przed wystąpieniami publicznymi, ogromny lęk przed oceną i mój perfekcjonizm. Z perspektywy czasu myślę, że wtedy nauczyłam się być odważna i robić to, co sprawia mi dyskomfort dla wyższego celu. Chciałam zmienić swoje życie, swój zawód, w przyszłości otworzyć własną działalność, spełniać się w swojej pracy. Jednak żeby to zrobić, musiałam nauczyć się bycia odważną i robić różne, nowe dla mnie rzeczy. To oznaczało też pracę nad moimi przekonaniami o sobie i przez to mój rozwój.

PRAKTYKA

Zrób w tym tygodniu 1 rzecz, której się obawiasz z jakichś powodów i której zrobienie stanowi dla Ciebie choćby małe wyzwanie i wymaga odwagi. Uwierz, że jeśli będziesz robić takie rzeczy częściej, wyćwiczysz w sobie odwagę, która przyda Ci się i w życiu osobistym, i w Twojej zmianie zawodowej.


Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach