2017-01-19 14:29:29

JAK KREOWAĆ SWOJĄ RZECZYWISTOŚĆ ZAWODOWĄ I NIE TYLKO?

 

"Kiedy wiesz, czego chcesz, to, czego pragniesz, pojawi się w Twoim życiu w takim stopniu, w jakim jesteś tego pragnienia świadomy"

"To, czemu w swoim życiu poświęcisz uwagę, ulega wzmocnieniu"

(Z książki "Żyj z pasją. Odkryj swoje przeznaczenie" J. i Ch. Attwood).

Wiele osób poszukujących (swojej ścieżki w życiu, swojego powołania, sensu swojego życia, swojej wymarzonej pracy) zadaje sobie pytanie "Jak tworzyć w swoim życiu to, czego chcę?". Ja kiedyś też zadawałam sobie to pytanie. Odpowiedź jest jednocześnie prosta i skomplikowana. Prosta, bo zawiera się w kilkunastu słowach, a skomplikowana, dlatego że potrzeba ją zrozumieć i odrobić wewnętrzną pracę domową.

Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie tego, czego pragniesz w swoim życiu, w różnych jego obszarach. W praktyce oznacza to odkrycie rzeczy, które dałyby Ci w życiu radość, pasję i poczucie spełnienia. Zachęcam Cię do wypisania ok. 7 rzeczy, które byś miała, robiła, kim byś była w swoim idealnym świecie. Po co to robić? Po to, żeby zacząć świadomie tworzyć swoją rzeczywistość, w oparciu o to, co daje Ci satysfakcje i poczucie spełnienia. Wszystko zaczyna się w Twojej głowie. Świat, w którym żyjesz, został stworzony przez ludzi; miasta, budynki, centra handlowe, sprzęty gospodarstwa domowego, korporacje, organizacje itp. To wszystko miało początek w czyjejś głowie, w umyśle ludzi, którzy te rzeczy stworzyli. Tak samo Ty tworzysz swój świat i swoją rzeczywistość, swoje codzienne życie. W jaki sposób? Codziennie dokonujesz wyborów; wybierasz, z kim dzielisz swoje życie, jakie relacje tworzysz, jak się odżywiasz, gdzie mieszkasz, jak i z kim pracujesz. Czy to nie są Twoje decyzje?

Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojego życia, w jakimś jego aspekcie, to dobra wiadomość jest taka, że możesz zacząć świadomie je zmieniać od dzisiaj. Czy mówię, że wszystko jest możliwe i "Sky is the limit"? NIE, ograniczeniem jest Twój umysł i Twoja świadomość. Twoje pragnienia pojawiają się w Twoim życiu w takim stopniu w jakim jesteś ich świadoma. Dlatego pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie tego, czego tak naprawdę chcesz w życiu, jak według Ciebie powinno wyglądać Twoje życie w każdym jego obszarze: Twoje zdrowie, rodzina, przyjaciele, praca, Twój rozwój itp. Koncentrując się na swojej wymarzonej, idealnej dla Ciebie pracy, odpowiedz sobie na poniższe pytania. Kieruj się tym, co daje Ci satysfakcję i spełnienie, co jest Twoją pasją. Co byś miała, co byś robiła, kim byś była, z kim byś pracowała, gdzie byś pracowała, jak byś spędzała dzień w pracy, ile byś zarabiała, ile byś pracowała? Weź notes i opisz wizję swojej idealnej pracy, odpowiadając na te pytania.


Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach