2017-01-19 15:00:29

CEL I PRAGNIENIE

 

„Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.” Napoleon Hill

Moje doświadczenie zmiany zawodu i dodatkowo zmiany formy pracy z etatu/korporacji na pracę na własny rachunek, pokazuje, że jak nie masz jasno określonego celu, to nie masz motywacji do działania, bo też nie wiesz, w jakim kierunku masz działać. Moim pierwszym celem zawodowym było: określenie pomysłu zawodowego na siebie i tego, co ja chcę konkretnie robić zawodowo, co by było zgodne ze mną. To zajęło mi około roku. Potem były kolejne cele typu: uzupełnienie kompetencji do nowego zawodu, następnie zdobycie praktyki w nowym zawodzie, określenie pomysłu na biznes i otworzenie działalności.

Ponadto samo chcenie nie wystarczy. Musisz mieć takie Pragnienie, które zaraz się nie ulotni, tylko będzie do Ciebie wracać i pół żartem, pół serio, nękać Cię po nocach, jeśli go nie zrealizujesz. Pokaże Ci, o co chodzi na moim przykładzie.

Miałam wiele pomysłów na zawody i biznesy, które mogłabym wykonywać. Chciałam być lektorem języka angielskiego, tłumaczem przysięgłym, rekruterką (ten pomysł akurat sprawdziłam w działaniu), chciałam otworzyć przedszkole, szkołę językową, solarium, ośrodek rozwoju osobistego i duchowego itp. W każdym z tych pomysłów miałam zainteresowanie, jakieś kompetencje i nawet chciałam je zrealizować. Jednak wszystkie te pomysły po kolei wyrzuciłam do śmietnika. Z jakiegoś powodu okazywało się, że kiedy zaczynałam orientować się wybranym pomyśle i układać jakiś wstępny plan działania, to mój zapał ulatniał się, w ciągu zaledwie kilku miesięcy. To było bardzo frustrujące, czułam się zagubiona. Tak było do momentu, aż nie zaczęłam zadawać sobie fundamentalnych pytań: Czego ja chcę od życia i mojej pracy? Co dla mnie oznacza praca z sensem? Jakie mam wartości i czy pracuję w zgodzie z nimi? Dopiero wtedy, kiedy odkryłam swoje talenty, w czym jestem dobra oraz moje zainteresowania i pasje, pojawił się pomysł na właściwy dla mnie kierunek zawodowy. Wtedy pojawiło się też Pragnienie.

Kiedy dotarło do mnie, co mam robić zawodowo, pojawiły się lęki i wątpliwości, a przede mną była długa droga zmiany zawodowej. Jednak pojawiło się również palące Pragnienie zmiany. Wiedziałam, że nie będzie lekko, ale pragnienie nie dawało mi spać, dopóki nie podjęłam działań w kierunku zmiany. Podczas mojej zmiany zawodowej Cel i Pragnienie dawały mi energie do działania, również w tych trudnych momentach, kiedy myślałam, że nie dam rady, że się poddam.

Jaki jest Twój cel i Twoje pragnienie? 


Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach