2017-01-19 14:18:35

CASE STUDY Z COACHINGU INDYWIDUALNEGO

 

Klientka przyszła na coaching, bo nie była zadowolona ze swojej obecnej pracy na etacie i od roku już chciała coś zmienić w swoim życiu zawodowym, ale bezskutecznie.

Klientka: Nie mogę zebrać się w sobie, żeby zacząć myśleć o swojej przyszłości zawodowej, żeby to sobie wszystko poukładać, co chcę robić i zacząć działać. Niby mam jakieś pomysły na siebie, ale to tylko pomysły, które przychodzą i odchodzą. Mam prace, dziecko, męża, dom na głowie. Cały czas w pędzie, nie mam czasu. Jak to zrobić?

Ja: Rozumiem, trudno jest znaleźć czas na to, co nie jest naszym priorytetem. Czy mogłabyś, proszę, określić swoje priorytety na ten moment, czyli co jest teraz dla Ciebie ważne w życiu?

Klientka: Rodzina, dziecko, relacja z mężem, praca, żeby zarobić pieniądze...(chwilę milczy)

Ja: A co robisz dla siebie, w czasie wolnym?

Klientka: Hmm....chodzę na fitness, raz w tygodniu... więcej nie daję rady..., czasem spotkam się z przyjaciółką, czytam też czasami późnymi wieczorami, bo bardzo to lubię. W weekend wychodzimy gdzieś całą rodziną, nie mam wtedy zbyt dużo czasu dla siebie, a kiedy mam, to jestem zmęczona i jedyne na co mam ochotę, to obejrzeć film.

Ja: Co jeszcze lubisz robić?

Klientka: Lubię gotować, eksperymentować, sprawia mi to przyjemność. Gotuję prawie codziennie. Kiedyś miałam taki szalony pomysł, żeby napisać książkę kucharską.

Ja: Czy można powiedzieć, że gotowanie to Twoja pasja?

Klienta: Nigdy tak o tym nie pomyślałam, chyba tak...

Ja: Co się stało z Twoim pomysłem na napisanie książki kucharskiej?

Klientka: Umarł śmiercią naturalną... (śmiech). Nie wiem, chyba nie miałam odwagi, no i czasu, tak...

Ja: Co by musiało się stać, żebyś napisała tą książkę?

Klientka: O matko, nie wiem, ale trudne pytania zadajesz... (zastanawia się chwilę) Musiałabym przestać się bać... (ściszonym głosem)

Ja: Rozumiem, jak myślisz, czego się boisz?

Klientka: Boję się, że nie dam rady, nie mam też pojęcia o pisaniu książki. A jakbym tą książkę napisała, to czy ktoś by ją w ogóle przeczytał?

Ja: Załóżmy na chwilę, że się nie boisz i masz tyle czasu ile potrzebujesz, aby w rok nauczyć się jak to robić i napisać tą książkę. Czy wtedy dalej chciałabyś ją napisać?

Klientka: Nie wiem... chyba nie zależy mi tak bardzo na napisaniu książki...

Ja: Na czym Ci zależy w takim razie?

Klientka: Żeby to gotowanie, może zacząć robić zawodowo... (nieśmiało)

Ja: Wspaniale, że o tym mówisz na głos. Czy myślisz, że możemy się wspólnie zastanowić, jakby to mogło wyglądać? Co Ty na to, że zrobimy taką burzę mózgów na temat tego, co byś mogła robić zawodowo związanego z gotowaniem. Jak Ci to odpowiada?

Klienta: OK.

Dalsze sesje były związane z określeniem konkretnego pomysłu na siebie, czyli w jaki sposób i w jakiej formie klientka chciałaby wykorzystać pasję, jaką ma do gotowania, aby to przynosiło jej zarobek i aby mogła w którymś momencie zrezygnować ze swojej obecnej pracy. Pracowałyśmy również nad poczuciem własnej wartości. Klientka wzmocniła się i uwierzyła w siebie i w to, że może tej zmiany dokonać. Ułożyłyśmy roczny plan działania do jej zmiany zawodowej. To wszystko w 3 miesiące pracy, w moim indywidualnym programie coachingowym. 


Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych postach na Vlogu na swoją skrzynkę

Zapisuję się do newslettera
Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach