Moja praca sprawia mi radość, bo robię to, czym się pasjonuję; pomagam kobietom zrealizować ich marzenia i spełnić się na polu zawodowym.
Moją misją jest rozwijać swój potencjał i pomagać w tym innym, dzięki temu ludzie są szczęśliwsi, a świat jest lepszy.
 

Działam w oparciu o moje wartości, jakimi są:

  • bycie w zgodzie ze sobą, rozwój, pasja i radość życia, prawda, niezależność, działanie na rzecz innych.

Mam podejście holistyczne, które zakłada, że człowiek jest całością złożoną z umysłu, serca, ciała i duszy. Spójność pomiędzy tymi sferami daje szczęście i spełnienie w obszarze osobistym i zawodowym. W mojej pracy daje z siebie 100% i mam z niej prawdziwą satysfakcję. Jednak nie zawsze tak było.

 

W JAKI SPOSÓB DO TEGO DOSZŁAM, CZYLI MOJA DROGA (wersja skrócona)

Przez 6 lat pracowałam w międzynarodowej korporacji na różnych stanowiskach, od rekrutacji w dziale kadr, przez obsługę klienta zagranicznego i administrację firmy, po szkolenia wewnętrzne.

Chociaż zatrudnienie w korporacji dało mi stabilność finansową, od pewnego momentu wiedziałam, że to, co robiłam, nie było tym, czego naprawdę pragnęłam. Z czasem zaczęło się to przejawiać moją frustracją i brakiem energii na co dzień. Uświadomiłam sobie, że pracuję wbrew moim wartościom, bez satysfakcji, w szaleńczym wprost tempie. Wszystko to generowało we mnie duży stres, z którym nie potrafiłam sobie konstruktywnie poradzić i miało to negatywny wpływ na moją kondycję psychofizyczną. Do tego doszły problemy w moim życiu osobistym, takie jak śmierć bliskiej mi osoby, zakończenie relacji z moim partnerem życiowym i w rezultacie ogromna samotność i poczucie braku sensu życia.

Bardzo potrzebowałam zmiany pracy oraz mojego stylu życia. Po tym, jak odnalazłam swoje powołanie, wyznaczyłam sobie cel i zrealizowałam go. W 3 lata zmieniłam swoje życie o 180 stopni. Spełniam się w moim zawodzie coacha, każdego dnia czując satysfakcję i wdzięczność sobie za to, jak wygląda teraz moja sfera zawodowa i osobista.

Dziś pracuję na własny rachunek. Jako Coach Spełnienia Zawodowego wspieram osoby takie jak Ty, poszukujące siebie i samorealizacji w pracy opartej na Twojej pasji i talentach, niezależnie od tego, czy to będzie w pracy na etacie, czy we własnej działalności.

Czy było łatwo? - oczywiście, że były trudności, ale po każdym upadku wstawałam i szłam do przodu.

Czy było warto? -  TAK! Teraz realizuję się w swoim zawodzie i cieszę się życiem, którego chciałam.

 

 

MOJA DROGA (pełna wersja)

Poniżej znajdziesz dłuższą, pełną wersję mojej zmiany osobistej i zawodowej. 

Zacznę od tego, kim jestem i co robię obecnie. Pisząc te słowa, czuję się spełnioną kobietą, która jakiś czas temu znalazła swoje miejsce na ziemi, w cudownym mieście Gdyni, gdzie mam nadzieję dożyć starości z rodziną. Moja praca sprawia mi radość, bo robię to, czym się pasjonuję, pracując na własny rachunek. Jako Coach Spełnienia Zawodowego pomagam kobietom pracującym w korporacji odnaleźć pomysł zawodowy na siebie, na swoją pracę/zawód/działalność, gdzie będą pracować z satysfakcją, spełniać się oraz zaczną działać w kierunku zmiany. Jednak nie zawsze tak było.

 

W JAKI SPOSÓB DO TEGO DOSZŁAM

Po studiach wydawało mi się, że wszystko już wiem, miałam plan na życie i pracę. Chciałam założyć dom i rodzinę z moim ówczesnym partnerem. Miałam też wizję mojej świetlanej kariery w międzynarodowej korporacji. W sumie przez 6 lat pracowałam w międzynarodowej korporacji na różnych stanowiskach, od rekrutacji w dziale kadr, przez obsługę klienta zagranicznego i administrację firmy, po szkolenia wewnętrzne.

Chociaż zatrudnienie w korporacji dało mi stabilność finansową, od pewnego momentu wiedziałam, że nie było tym, czego naprawdę pragnęłam. Z czasem zaczęło się to przejawiać moją frustracją i brakiem energii na co dzień. Uświadomiłam sobie, że pracuję wbrew moim wartościom, bez większej satysfakcji, w szaleńczym wprost tempie. Wszystko to generowało we mnie duży stres, z którym nie potrafiłam sobie konstruktywnie poradzić i miało to negatywny wpływ na moją kondycję psychofizyczną. Po kilku latach dopadło mnie wypalenie zawodowe, chociaż wtedy tak tego nie postrzegałam.

Do tego doszły zawirowania w moim życiu osobistym. Moja mama zmarła na raka i rozpadła się rodzina, jaką znałam. Zaraz po tym rozstałam się z moim długoletnim partnerem. Mój świat się zawalił, a życie straciło sens. Czułam się zagubiona, nic mnie nie cieszyło, a negatywne myśli i emocje były moją codziennością; złość na to, co się dzieje, obwinianie całego świata za moje nieszczęścia, ogromny żal, smutek, nieustanny strach o przyszłość. Przez rok żyłam na równi pochyłej, doświadczając ogromnej samotności i wręcz fizycznego bólu istnienia, którego nie dało się niczym zagłuszyć, a próbowałam na różne niechlubne sposoby. Kiedy miałam już serdecznie dosyć siebie i swojego życia, przyszedł moment, w którym zrozumiałam, że nic się nie zmieni na lepsze, jeśli ja się nie zmienię. Bardzo potrzebowałam całościowej zmiany mojego stylu życia, mojej pracy, odnalezienia nowego sensu mojej egzystencji.

Podjęłam poszukiwania innej drogi, które rozpoczęłam od poznawania siebie i otaczającego mnie świata. Zaczęłam  pracować nad sobą; przyglądałam się swoim emocjom, przekonaniom, schematom działania, wartościom, mocnym stronom i ograniczeniom. Zaczęłam rozumieć relacje, które tworzyłam oraz pracowałam nad postawą akceptacji siebie i tego, co mi się w życiu przydarza. Pomogły mi w tym spotkania w grupie terapeutycznej, chodziłam na warsztaty rozwojowe, czytałam mnóstwo książek na temat rozwoju osobistego, zawodowego i duchowego. Zaczęłam pytać siebie samej, kim jestem i czego chcę od życia. Znowu zaczęłam mieć marzenia (z natury jestem marzycielką), realizować moje pasje, cieszyć się życiem i dzielić tę radość z innymi, nowo poznanymi ludźmi. Po raz pierwszy zobaczyłam w sobie kogoś więcej, niż tylko niepewną siebie dziewczynę. Odkryłam w sobie kobietę, która ma moc, aby zbudować swoje życie na nowo, tak jak chce. Uświadomiłam sobie też pasję do psychologii, rozwoju osobistego i duchowego oraz do pracy z ludźmi. Zrozumiałam wtedy, że moja praca nie musi ograniczać się do zarabiania pieniędzy, że może być sposobem na życie. Praca może też przynosić satysfakcję i radość, zamiast frustracji oraz wyczerpania psychicznego i fizycznego.

Kiedy po kolejnym roku intensywnych poszukiwań i pracy nad sobą odnalazłam siebie, to, kim jestem i czego chcę, moje życie zaczęło się zmieniać. Wtedy postawiłam sobie kilka celów, a jednym z nich był cel zawodowy: zostać coachem i trenerem, po to, aby móc żyć w zgodzie ze sobą i moimi pasjami, rozwijać swój potencjał i pomagać w tym samym innym ludziom. Wtedy jeszcze nie widziałam, czy chcę odejść z etatu i założyć własną działalność, to przyszło do mnie później. Mniej więcej w tym samym czasie pojawił się na mojej drodze mój obecny mąż. Stało się to w momencie, kiedy zaczęłam być szczęśliwa sama ze sobą i już nie potrzebowałam mężczyzny, aby poczuć się bardziej wartościowa. Wtedy pojawił się On i teraz już wiem, że to nie przypadek, tak jak wszystko, co zadziało się w moim życiu po to, abym weszła na swoją właściwą drogę.

Nieco później zaczęłam myśleć o zmianie miejsca zamieszkania. Pochodzę z centralnej Polski, a moim marzeniem było mieszkać nad morzem. Całe szczęście, mój partner podzielił ze mną to marzenie :-) Moja zmiana osobista i zawodowa zajęła mi w sumie 2,5 roku, odkąd odnalazłam siebie i odkryłam swoją drogę, moje powołanie. To były lata mojej wytężonej pracy (czasu, energii, pieniędzy) nad moim rozwojem osobistym i duchowym, nad nową relacją z moim partnerem, nad relacjami z moją rodziną oraz działania w kierunku zmiany mojego zawodu na coacha i trenera (szkoły, kursy, certyfikacje, praktyka). Jeszcze podczas pracy na etacie zaczęłam równolegle praktykować jako coach i trener. Jednym z największym wyzwań dla mnie było wtedy utrzymanie równowagi. Zmiany dokonywałam w swoim tempie, łącząc pracę, dom i wszelkie działania prowadzące do zmiany zawodowej, a następnie do otworzenia własnej działalności. Pomimo moich starań, nie zawsze było kolorowo.

Początek 2015 roku był kulminacją mojej zmiany, ponieważ zrealizowałam trzy moje marzenia jednocześnie! W ciągu miesiąca odeszłam z pracy na etacie, wzięłam ślub i przeprowadziłam się z mężem nad morze, do Trójmiasta. Dwa miesiące później zaczęłam swoją działalność jako coach w nowym mieście, gdzie znałam wtedy jedną osobę. To był szalony okres w moim życiu, któremu z jednej strony towarzyszyły ogromna ekscytacja, radość ze zmian i poczucie, że zaczynam nowe życie na własnych warunkach. Z drugiej strony, nie jestem w stanie opisać lęku przed tymi zmianami, który wtedy czułam i ogromnego zmęczenia spowodowanego natłokiem spraw do załatwienia. Pomogło mi to, że nie byłam w tym wszystkim sama, gdyż towarzyszył mi mój partner i rodzina, która pomogła nam w przeprowadzce. Kiedy rozpoczynałam własną działalność w nowym mieście, nieoceniona była wiedza biznesowa, którą nabyłam podczas kursów, jeszcze w trakcie pracy na etacie. Miałam plan i wiedziałam, co mam robić i jak budować mój biznes.

Kiedy to piszę, jestem dumna z tego, że miałam odwagę i wytrwałość, aby zmienić całe moje życie. Zmiany, które przeszłam, to był z jednej strony trudny okres w moim życiu, pełen wątpliwości i niepewności, co do przyszłości i rezultatu. Z drugiej strony, był to dla mnie fascynujący czas rozwoju i wzrastania, który cały czas trwa. Nagroda jest bezcenna; dzisiaj każdego dnia czuję satysfakcję i wdzięczność sobie za to, jak wygląda moja sfera osobista i zawodowa. Mogę powiedzieć, że nie było łatwo, ale było warto, bo dziś czuję, że żyję pełnią życia.

Z całego serca wierzę, że każdy może odnaleźć szczęście w życiu i satysfakcję w swojej pracy, jeśli tylko tego bardzo zapragnie i zacznie działać.

 

Wierzę, że Tobie też się uda odkryć i zdobyć tą właściwą pracę dla siebie, jeśli tylko zechcesz i podejmiesz decyzję o działaniu. Jeśli czujesz, że mogłabym Ci pomóc w odnalezieniu właściwego dla Ciebie pomysłu zawodowego oraz w przygotowaniu do zmiany zawodowej, dowiedz się, w jaki sposób możemy razem pracować.

 

Czytaj więcej

 

 Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


 

 

Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

tel. 669 769 696  Zapraszam do kontaktu w godz. 9.00 - 19.00. pon-pt.

Działalność online, na terenie całej Polski

Adres biura: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk Oliwa

E-mail: kontakt@annakoprowska.pl

Fan-page: Anna Koprowska Coach Zmiany Zawodowej

Skype: Anna.Koprowska.Coach